Czy byłbyś sobą, mogąc być każdym?

Batman, Superman, Człowiek Pająk, Rycerz na białym koniu, Książe czy Szejk Arabski, a może Księżniczka, Miss Świata, Gwiazda Pop lub Celebrytka. Jest tyle wspaniałych opcji na bycie kimś innym, przebywanie, gdzie indziej, że szybko pada pytanie o to kim jesteś i dlaczego jesteś sobą pośród wszystkich możliwości.

To właśnie Ty odpowiesz najlepiej na zadane pytanie, bo mimo, iż poznajemy siebie przez całe życie, nikt nie zna Ciebie tak dobrze, jak Ty sam.

Odpowiedz więc sobie po cichu (tylko bez ściemy! Jaki jest bowiem sens okłamywania samego siebie) czy bilans zysków i strat Twojej egzystencji jest na plus czy in minus? Czy kiedy otwierasz oczy budząc się rano witasz świat z uśmiechem oraz myślami „to będzie cudowny dzień” czy też z irytacją przerwanego snu oraz siarczystym słowem „k*rwa, znowu”?

Każdy dzień ma swój początek i ma też swój koniec. Tak samo całe nasze życie, jak i jego najmniejszy element. Dostajemy od niego wiele radości i zaskoczeń, ale przynosi nam ono również wiele smutku i rozczarowań.

Czy miejsce, w którym obecnie się znajdujesz jest tym, którego oczekiwałeś czy otaczasz się ludźmi, z którymi chcesz spędzać życie czy takimi, z którymi Twój kontakt jest wymuszony? Czy robisz coś, bo chcesz czy bo musisz? Przecież tak naprawdę nic nie trzeba, bowiem musisz jedynie umrzeć i płacić podatki. Więc po co robisz coś, czego nie chcesz?

Czy Twoja praca jest Twoją pasją czy irytującą czynnością wykonywaną mechanicznie, aby starczyło na przysłowiowe waciki? Czy stale próbujesz, a próba kończy się fiaskiem?

Przemyśl to. Zrób sobie bilans zysków i strat, a następnie jeśli jest na dużym minusie to podejmij odważne decyzje. Bowiem jeśli chcesz czegoś, czego jeszcze nie masz, zrób coś, czego jeszcze nie robiłeś! Nie można zwiedzić Azji, nigdy się do niej nie wybierając i stale siedząc w Europie. Nie zrobisz chleba z serem, posiadając jedynie bułkę i szynkę. Odwaga zamienić się może w najmądrzejszą z decyzji. No risk, no funny. Kto nie ryzykuje szampana nie pije i co jeszcze? Kto nie gra, nie wygrywa. Daj losowi szansę, aby to właśnie Ciebie wyciągnął z pudełka. Ale do tego najpierw musi Ciebie zobaczyć. Więc pokaż się!!!

Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie. Pamiętaj o tym! Bądź więc bohaterem swojego losu. Tym pierwszoplanowym… Tego Tobie życzę ja… Maciej „Maciejly” Ka ;-p

Podaj dalej:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • Śledzik
  • Drukuj
  • PDF
  • Dodaj do ulubionych

2 myśli nt. „Czy byłbyś sobą, mogąc być każdym?”

  1. Bycie kopistką bardziej męczy niż bycie sobą. Lubię to swoje roztargnienie:) kocham małą dziewczynkę mieszkajacą we mnie i przeganiam głos rozsądku:) Podziwiam siebie za matczyną miłość 😉 jestem dumna gdy widzę siebie w kostiumie – myślę mądra kobieta a w dodatku tak poważnie wygląda:) nie umiem poskromić w sobie naiwnej wiary i pęd ku nieznanemu. Lubię siebie w bardzo szarym wydaniu:) kocham ludzi za ich nieprzewidywalność i różnorodność! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
13 × 10 =